Mateřská škola Katusice Distanční výuka

Distanční výuka

Vážení rodiče,

pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, je jim mateřská škola povinna zajistit vzdělávání distančním způsobem.

Způsob poskytování vzdělávání a zpětné vazby na dálku samozřejmě přizpůsobíme Vašim podmínkám.

Po zvážení možností jsme dospěli ke způsobu, který snad bude vyhovovat všem. Připravujeme pro děti materiály a náměty k činnostem vždy na celý týden. Tyto materiály si vyzvednete v listinné podobě v mateřské škole na domluveném místě. Pokud by způsob někomu nevyhovoval, lze domluvit zaslání e-mailem. Po týdnu některé úkoly (budou vždy označené) vrátíte zpět na domluvené místo a současně si vyzvednete další. My je ve školce projdeme, uložíme a až se zase s dětmi shledáme, budeme je společně zakládat a povídat si o nich.

Prosíme Vás, nijak se u úkolů nestresujte, cílem je prožít při nich s dětmi příjemné a cenné chvíle společného učení hrou. Jestliže se někdy práce nebude dařit nebo dětem něco nepůjde, nevadí, ve školce se poté na vše podíváme a dořešíme potřebné. Pokud byste měli jakýkoli dotaz, či problém, prosím kontaktujte nás na nové e-mailové adrese: kytickova@mskatusice.cz. Budeme velmi rádi, když se s námi podělíte i o Vaše postřehy při distanční výuce. O tom, co se dětem daří, které činnosti se jim líbí apod. Děkujeme rodičům, kteří již tak učinili, poslali fotky, pozdravy. Vždy nás to velmi potěší.

Níže naleznete a budeme průběžně vkládat odkazy na zajímavé činnosti a procvičování.

V případě dalších dotazů prosím pište na již zmíněný e-mail, případně volejte 326 394 255.

Děkujeme a doufáme, že se budeme zase brzy moci setkávat osobně. Moc se nám po dětech stýská.

Za celý kolektiv MŠ Helena Kučerová

 

Odkaz na interaktivní pracovní učebnici pro předškoláky (bezplatně k dispozici do 30. 4. 2021):

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc

Odkaz na ČT Edu pro předškolní děti: https://t.ly/z5va

Odkaz na cvičení jógy pro děti: https://decko.ceskatelevize.cz/joginci

Výtvarné činnosti:

https://www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

http://krokotak.com/