Mateřská škola Katusice Novinky Informace k provozu MŠ od 12. 4. 2021

Informace k provozu MŠ od 12. 4. 2021

od 12. 4. 2021 je Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví umožněna osobní přítomnost na vzdělávání dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné (poslední rok před vstupem do ZŠ – Kytičková třída). Podrobné informace týkající se provozu a testování obdržíte e-mailem nejpozději do pátku.

Dále se umožňuje osobní přítomnost dětem (ve věku 3 – 5 let), jejichž rodiče jsou zaměstnáni ve službách IZS a dalších vybraných profesích:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
  • pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Je nezbytně nutné nahlásit přítomnost těchto dětí do pátku 9. 4. 2021 do 11 hodin e-mailem nebo na tel. č. 326 394 255.

Děti musí být dvakrát týdně testovány AG testy. Testovány nemusí být děti, které prodělaly onemocnění COVID-19 a od RT-PCR testu s pozitivním výsledkem neuplynulo 90 dní. Tato skutečnost však musí být doložena potvrzením od lékaře. Testování bude probíhat v pondělí a ve čvtrtek. Pokud děti nepřijdou v tyto dny do MŠ, budou testovány v den jejich příchodu. Pro testování je nutné počítat s časovou rezervou 20 minut. Podrobné informace týkající se provozu a organizace testování obdržíte e-mailem nejpozději do pátku 9. 4. 2021.

Do mateřské školy budou přijímány pouze zdravé děti. Děti s jakýmkoli příznakem virového onemocnění nesmí být do školky přijímány.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte e-mailem nebo telefonicky.

Za celý kolektiv MŠ H. Kučerová, ředitelka školy